Elon Musk chce prepojiť ľudské mozgy počítačmi

Spoločnosť Neuralink sa snaží zaviesť na trh výrobok, ktorý pomôže s určitými vážnymi zraneniami mozgu, pri zmiernení príznakov epilepsie, Parkinsonovej choroby a ďalších neurodegeneratívnych chorôb. Okrem toho vyvíja implantáty, ktoré by ľuďom priniesli nové možnosti využitia umelej inteligencie, zlepšili ich pamäť alebo pomohli pri ovládaní počítača myšlienkami.

Elon Musk povedal: Keby tento koncept vedel komunikovať s počítačom, mohol by sa zapojiť aj do konsenzuálnej telepatie. Musk na technologickej konferencii v minulom roku poznamenal: Neurónový povraz v podobe mozgového implantátu by človeka vedel spojiť s počítačom. Následne by mu mohol zadávať príkazy už len myšlienkami. V našich hlavách existuje veľké množstvo impulzov, ktorý následne musí mozog skomprimovať, do neuveriteľne nízkej úrovne prenosu dát s názvom reč či písanie.

Ak by existovali dve mozgové rozhrania, v skutočnosti by vedeli vykonať nekomprimovanú, priamu komunikáciu s inou osobou. Vytvorenie tejto technológie by mohlo trvať zhruba 8 až 10 rokov, čím by sa stala použiteľnou pre ľudí aj bez postihnutia.

The Wall Street Journal uviedol, že Musk vytvoril spoločnosť, prostredníctvom ktorej by mohol spojiť počítače s ľudskými mozgami. Neuralink ako spoločnosť so zameraním na lekársky výskum. Financovanie spoločnosti mal vo väčšej miere poskytovať samotný majiteľ Tesly Elon Musk.


Diskusia k článku

Ďalšie články z informačných technológií